Jaunumi

JŪRNIEKU STREIKS EGEJAS JŪRĀ

21.03.2012 - .....

Sakarā ar neizmaksātām darba algām, š. g. 21. martā plkst. 10.30 Egejas jūras iekšējā Aliaga-Petkim (Turcija) ostas reidā kuģa LPG/C «Enigmagas» (IMO Nr. 7909839, Panamas karogs) Ukrainas –Latvijas ekipāža uzsāka streiku.

Lielāko kuģa apkalpes daļa ir jūrnieki no Ukrainas. Tomēr, ņemot vērā to, ka uz kuģa strādā jūrnieki, kas ir mūsu arodbiedrības biedri, visu kuģa apkalpes streika koordinēšanu veic Latvijas Tirdzniecības flotes Jūrnieku arodbiedrība kopā ar Turcijas jūrnieku arodbiedrību (Deniz Çalisanlari Dayanisma Dernegi).

Šobrīd kuģa īpašniekam VENUS STAR TRADING Inc. tiek izvirzītas sekojošas prasības: nekavējoties izmaksāt darba algas, kā arī sakarā ar rupjiem darba līguma un Starptautiskās Darba Organizācijas Konvencijas par darbu jūrniecībā pārkāpumiem repatriēt visus ekipāžas locekļus.

LPG/C «Enigmagas» ir bijušais, bēdīgi slavenais LPG/C «Spicagas», kurš 2010. gadā tika arestēts Pirejas (Turcija) ostā un tika pārdots izsolē sakarā ar neizmaksātām darba algām. Pēc pārdošanas kuģim mainījās tā īpašnieks un nosaukums.

Ekipāža vairāk kā trīs mēnešus nav saņēmusi darba algas, un to kopējais parāds sastāda vairāk kā 150.000,- ASV dolāru.  

Jaunumi

Globālā Savienība