Jaunumi

FINANŠU MINISTRIJA APSPRIEŽ JAUTĀJUMU PAR JŪRNIEKU APLIKŠANU AR NODOKĻIEM

16.01.2012 - .....

Latvijas Tirdzniecības flotes Jūrnieku arodbiedrībai kopā ar Finanšu ministrijas pārstāvjiem notika tikšanās saistībā ar jautājumu par jūrnieku aplikšanu ar nodokļiem. Šīs tikšanās gaitā tika izvērtēti iespējamie varianti šīs problēmas risināšanai.

Arobiedrība uzstāj atgriezt jūrniekiem visus atvieglojumus, kā arīdzan kā pieņemamu variantu pieļauj atstāt likumā pieņemtos grozījumus spēkā, bet nodokli, kas jāmaksā jūrniekiem sadalīt divās daļās. Viena daļa tiktu novirzīta uz ienākumu nodokli, bet otra (lielākā daļa), kas sastādītu 63 %, novirzītos kā sociālais nodoklis, un nodrošinātu jūrniekiem valsts sociālo nodrošinājumu ( tajā skaitā sociālo stāžu, pensijas nodrošinājumu u.t.t.).

Savukārt, Valdības pārstāvji kā vienu no variantiem piedāvā neapliekamā minimuma, atvieglojumu par apgādājamām personām un attaisnotiem izdevumiem par mācībām un medicīnu piemērošanu proporcionāli nostrādātajam laikam jūrā.

Tika pieņemts lēmums izvērtēt visus priekšlikumus un turpināt šo jautājumu apspriešanu kopā ar Saeimas Budžeta komisiju.

Jaunumi

Globālā Savienība