Jaunumi

TELEFONKRĀPNIECĪBA / SCAM

06.01.2020 - .......

Pirms kāda laika mūsu mājas lapā esam jau rakstījuši un brīdinājuši arodbiedrības biedrus par telefonkrāpniecības gadījumiem.

Krāpšanu un to mēģinājumu skaits, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir pieaudzis, vairākkārtīgi pārsniedzot iepriekšējo gadu rādītājus.  Krāpnieki, zvanot un uzdodoties par banku darbiniekiem, no iedzīvotājiem septembra mēnesī vien ir izkrāpuši vismaz 590 419 eiro.

Krāpnieciski telefonzvani tiek adresēti arī jūrniekiem, kas izmanto darbā iekārtošanās pakalpojumus internetā. Plašsaziņu līdzekļos izskan informācija par līdzīgiem gadījumiem - zvana nepazīstams numurs, kas var būt reģistrēts dažādās valstīs, novēroti numuri no Latvijas, Lietuvas, Anglijas, Vācijas un citām valstīm. Zvanītājs sevi iepazīstina kā finanšu speciālistu vai brokeri un aicina investēt kādā interneta platformā. Zinot to darba specifiku un profesiju, kā arī jūrnieku sociālo nenodrošinātību, tiek piedāvāts investēt finanšu līdzekļus, lai nodrošinātu sev vecumdienās labklājību un pienācīgu iztiku. Iesākumā piedāvā investēt ap 200 Euro, bet vēlāk jau krietni lielākas summas. Drošākais veids, ja tomēr ir vēlme investēt – pārliecināties Finanšu un kapitāla tirgus komisijā par to, vai noguldījumu platforma ir licencēta Latvijā.

Iesakām arodbiedrības biedriem būt uzmanīgiem komunicējot ar nezināmiem cilvēkiem un neiesaistīties aizdomīgās investīciju platformās, kā arī telefoniski neizpaust sensitīvus datus.

Jaunumi

Globālā Savienība