Jaunumi

SAVĒJOS NELAIMĒ NEATSTĀSIM

05.09.2012 - Refrižeratora „Cool Aster” ekipāža viena reisa laikā ar nepatikšanām saskārās divreiz.

No sākuma Lagos (Nigērija) ostā kuģi sagrāba pirāti un trīs dienas laupīja gan kuģi, gan jūrniekus. Vēlāk, ieraugot vairāk tīkojamu guvumu, pirāti, jūrniekiem par laimi, kuģi pameta.

„Cool Aster” uzņēma kursu uz Las Palmas, bet pēc divām nedēļām turpināja ceļu uz Kaļiņingradas ostu. Visu šo laiku kuģa īpašnieks, pēc kuģa ierašanās ostā, solīja jūrniekiem samaksāt gan darba algu, gan paredzētās kompensācijas. Tomēr, kad augusta sākumā kuģis ieradās Kaļiņingradā, kuģa īpašnieks savus solījumus neizpildīja. Jūrnieki nesaņēma ne darba algu, ne kompensācijas, turklāt, tiklīdz kā krava tika izkrauta, kontaktus ar jūrniekiem pārtrauca pilnībā. Šo informāciju mēs saņēmām pa telefonu no arodbiedrības biedra, kurš atradās Kaļiņingradā uz kuģa.

No kuģa „Cool Aster” 17 Krievijas, Ukrainas, Igaunijas un Latvijas apkalpes locekļiem, 3 jūrnieki ir mūsu arodbiedrības biedri. Šajā situācijā Latvijas Tirdzniecības flotes Jūrnieku arodbiedrība, sadarbībā ar Krievijas jūrnieku arodbiedrības reģionālās nodaļas priekšsēdētāju Vadimu Mamontovu, nekavējoties veica nepieciešamās darbības, un pēc arodbiedrības biedru pretenzijām kuģi arestēja. Bez tam, LTFJA palīdzot saviem biedriem, apmaksāja izdevumus, kas saistīti ar advokātu darbu un juridisku palīdzību, kā arī uz arodbiedrības rēķina organizēja arodbiedrības biedru repatriāciju uz Latviju.

Šobrīd LTFJA kontrolē tālāku mūsu arodbiedrības biedru pretenziju par neizmaksātām darba algām un kompensācijām izskatīšanu Krievijas Federācijas tiesā. Mēs ceram, ka tuvākajā laikā likumiskās jūrnieku prasības tiesā tiks apmierinātas un jūrnieki savu nopelnīto naudu saņems.

Jaunumi

Globālā Savienība