Jaunumi

SAMAKSĀ NODOKLI- SAŅEM PAKALPOJUMU

18.04.2013 - 2013. gada 16. aprīlī Latvijas Ministru kabinets atbalstīja „Veselības nodokļa” koncepciju, kura ilgu laiku tika apspriesta sabiedrībā.....

Saskaņā ar valdības lēmumu, no 2014. gada jūlija sāksies medicīnisko pakalpojumu reforma, kā rezultātā medicīnas pakalpojumi, kurus apmaksā valsts, turpmāk attieksies tikai uz tiem iedzīvotājiem, kuri maksā ienākuma nodokli. Saskaņā ar reformu, „veselības” nodoklis sastādīs daļu no strādājošo nomaksātā ienākuma nodokļa. Šīs daļas apmērs ( Veselības Ministrija piedāvā 3,65 %) vēl tiks precizēts, bet kopumā nodokļu kopējai summai palielināties nevajadzētu.

Pēc iniciatoru domām, šī nodokļa ieviešanai jānodrošina obligātās veselības apdrošināšanas sistēmas finansēšana. Tajā pašā laikā valsts segs medicīniskos izdevumus invalīdiem, bērniem, pensionāriem, bezdarbniekiem un citu kategoriju iedzīvotājiem.

Personas, kas ir nodokļu nemaksātājas, un, kuras vēlēsies iekļauties sistēmā, pašas veiks iemaksas 240 Ls apmērā gadā.

Savukārt, neatliekamās medicīniskās palīdzības minimums arī turpmāk tiks nodrošināts ikvienam iedzīvotājam neatkarīgi no nodokļu maksāšanas fakta.

 

Jaunumi

Globālā Savienība