Jaunumi

SAEIMAS DEPUTĀTI IZSKATA JAUTĀJUMU PAR JŪRNIEKU IENĀKUMU APLIKŠANU AR NODOKLI

29.02.2012 - Turpinās arodbiedrības darbs pie izmaiņu likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” izskatīšanas, kas attiecas uz jūrniekiem.

Pēc Latvijas Tirdzniecības flotes Jūrnieku arodbiedrības priekšlikuma, Budžeta (nodokļu) komisija sagatavoja likumprojektu, kurš, iesniedzot gada ienākumu deklarācijas, paredz neapliekamā minimuma, atvieglojumu par apgādājamām personām un attaisnoto izdevumu atgriešanu.  

Kā jau zināms, š.g. 23. februārī jautājums par izmaiņām likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” tika iekļauts izskatīšanai dienas kārtībā Saeimas plenārsēdē.

Ar vienbalsīgu lēmumu Saeima piedāvātajām izmaiņām likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” piešķīra juridisku likumprojekta statusu. Budžeta (nodokļu) komisijas priekšlikums par to, lai izskatītu šo jautājumu jau pirmajā lasījumā, saskārās ar iebildumu no koalīcijas partnera – ZRP, kā rezultātā likumprojekts pēc likumu pieņemšanas noteiktās kārtības tika nodots Budžeta komisijai tālākai sagatavošanai.

Š.g. 28. februārī Saeimā notika tikšanās starp LTFJA prezidentu Igoru Pavlovu un Zatlera Reformu partijas (ZRP) frakcijas priekšsēdētāja vietnieku Vjačeslavu Dombrovski, kurā abas puses pārrunāja virkni jautājumu, kas saistīti ar šo likumprojektu.

Š.g. 29. februārī likumprojektu un tā pieņemšanu savā sēdē izskatīja Saeimas Budžeta (nodokļu) komisija. Šī jautājuma izskatīšanā komisijas sēdē ņēma dalību Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Pēteris Krīgers un LTFJA prezidents Igors Pavlovs.

Mums joprojām ir pamats uzskatīt, ka lēmums tiks pieņemts pozitīvs un visi atvieglojumi jūrniekiem tiks atgriezti.

Jaunumi

Globālā Savienība