Jaunumi

FAIR TRANSPORT FOR EUROPE /VIDEO/

03.04.2019 - Demonstrācija Briselē 27/03/2019

Šī gada 27. martā, noslēdzoties kampaņai "Par godīgu transportu Eiropā", kuru vadīja un organizēja Eiropas Transporta darbinieku Federācija ( ETF, Brussels), tūkstošiem arodbiedrības darbinieku un biedru pulcējās Briselē uz noslēguma demonstrāciju.

Šī kampaņa vērsta pret sociālo dempingu Eiropas transporta sektorā, par cienīgiem darba apstākļiem un algām, kvalitatīvu un drošu darbu, uzticamu servisu klientiem.

Arī mēs, pārstāvji no Latvijas Tirdzniecības Flotes Jūrnieku arodbiedrības un trīs mūsu jūrnieki - biedri piedalījāmies šajā grandiozajā pasākumā.

Video apvieno dažādas kampaņas akcijas un noslēguma demonstrāciju:

Īss ieskats mūsu arodbiedrības biedru, demonstrācijas dalībnieku pārdomās:

2019. gada 27. martā mūsu nelielā komanda un vēl daudzi  jo daudzi tūkstoši darbinieku no dažādām transporta darbinieku arodbiedrībām, no visa Eiropas kontinenta ieradās Briselē, lai aizstāvētu savas tiesības uz cienīgu darbu transporta sfērā, padarītu Eiropu sociālāku šādā veidā parādot arodbiedrības kustības saliedētību.

Tūkstošiem cilvēku devās demonstrācijā ar karogiem, plakātiem un baneriem. Garais demonstrācijas gājiens nobloķēja visu rajonu.

Šis grandiozais un iespaidīgais pasākums tika organizēts augstākajā līmenī. Demonstrācija noritēja veiksmīgi, bez konfliktiem, neskatoties uz dažiem nesankcionētiem momentiem – petardes un uguņošana, tomēr jāatzīmē, ka tiesībsargājošie orgāni izrādīja pacietību un sapratni. Šīs demonstrācijas apjoms liecina par to, ka Eiropā ne viss ir tik gludi un skaisti.

Vecākais mehāniķis Roberts Veidemanis

-----

Участие в данном мероприятии принимали практически все европейские транспортные профсоюзы, входящие в ETF.  Мы, как представители Латвийского профсоюза мореходов торгового флота,  участвовали  в шествии поддерживая курс ETF в этом направлении – справедливые условия труда в транспортном секторе.  Колонна манифестантов была впечатляющая, тысячи человек прошли по улицам Брюсселя.

Порадовала организация шествия, безопасность,  перекрытые полицией улицы для безопасного прохождения колонн.

Газовый инженер Сергей Сенин

-----

It was nice to be a part of ETF Unions during the strike in Brussels and to see how many countries and different transport workers from all the Europe are solidarity with each other. They are fighting for social emprovement in different positions, bet we all are in one view direction.

Latvia is a small EU country, but we have not felt tension during the whole strike. All people were friendly among each other and together ready to fight against social dumping.

Thanks to to our LSUMF for the invitation to participate at this great event!

Captain Jevgenijs Gordejevs

Jaunumi

Globālā Savienība