Jaunumi

ESIET UZMANĪGI! KRĀPNIEKI UZDARBOJAS!

21.02.2012 - Esam jau vairākkārtīgi brīdinājuši savus biedrus par krāpnieku mēģinājumiem iedzīvoties uz to jūrnieku rēķina, kuri meklē darbu ar interneta palīdzību.

Pēdējā laikā sarakstēs ar iespējamo upuri krāpnieki plaši izmanto oficiālas pazīstamu krūingu/darbā iekārtošanas kompāniju veidlapas, līdz ar to pievilcīgie darba piedāvājumi izskatās ļoti pārliecinoši. Turpmāk, kad jūrnieks par darba piedāvājumu ir ieinteresējies, viss notiek pēc izstrādātas shēmas. Iesākumā tiek lūgts pārskaitīt nelielu naudas summu par vīzu vai darba atļaujas saņemšanu caur Western-Union. Pēc tam, par kādiem citiem attaisnotiem izdevumiem, pieprasītā summa tiek palielināta, un tā līdz brīdim, kamēr jūrnieks pārskaita naudu. Vēlāk visi kontakti tiek pārtraukti. Gala rezultātā – ne naudas, ne darba. Šādus krāpniekus atrast un saukt pie atbildības praktiski nav iespējams.

Godātie arodbiedrības biedri! Atceraties, ka jebkurš starpnieka pakalpojums ir darbā iekārtošanas darbība. Saskaņā ar Starptautiskās Darba Organizācijas Konvencijas „Par darbu jūrniecībā” 1.4.standartu , darbā iekārtošanas procesā visus izdevumus, kas saistīti ar vīzas noformēšanu vai darba atļaujas nokārtošanu, sedz kuģu īpašnieks!

Lai izvairītos no šāda veida problēmām, savlaicīgi griežaties arodbiedrībā pēc  kvalificēta padoma!

Jaunumi

Globālā Savienība