Jaunumi

ARODBIEDRĪBA NOSŪTĪJUSI VĒSTULI SATIKSMES MINISTRAM

07.04.2020 - .......

Visu valstu veiktie pasākumi koronavīrusa COVID-19 izplatības novēršanai, kas radījuši starpvalstu satiksmes pārtraukšanu un aizliegumu šķērsot to teritorijas, ir negatīvi ietekmējuši iespēju nomainīt kuģu apkalpes un jūrnieku repatriāciju.

Latvijas Tirdzniecības flotes Jūrnieku arodbiedrība ir vērsusies ar vēstuli pie Latvijas Republikas Satiksmes ministra Tāļa Linkaita, kurā vērsa uzmanību uz to, ka jūrnieki sniedz nozīmīgus pakalpojumus kravu pārvadājumu sfērā, tomēr daudziem no viņiem šobrīd nav iespējams nokļūt darbā uz kuģiem un jūrnieki izjūt materiālas grūtības. Tajā pašā laikā tiem jūrniekiem, kuriem darba kontrakts uz kuģa ir beidzies, nav iespējas norakstīties no kuģa un repatriēties. Šajā situācijā var rasties problēmas, kas saistītas ar pārgurumu, kas savukārt var atspoguļoties uz navigācijas un kuģu ekspluatācijas drošību.

Arodbiedrība aicina ministru izmantot visus rīkus, lai pēc iespējas drīzāk tiktu atcelti aizliegumi un ierobežojumi attiecībā uz jūrniekiem, kas attiecas uz valstu teritoriju šķērsošanu dodoties darbam uz kuģiem nomainīt ekipāžas.

Šobrīd arī starptautiskas jūrniecības organizācijas vēršas pie Eiropas Savienības valstu valdībām, lai rastu šīs problēmas ātrāku risinājumu piedāvājot radīt vienotus noteikumus un nosacījumus, iespējams izveidot “drošības koridorus”, kas nodrošinātu savlaicīgu ekipāžu nomaiņu un jūrnieku repatriāciju.

Jaunumi

Globālā Savienība