Jaunumi

APSVEICAM TOPOŠOS LATVIJAS JŪRNIECĪBAS SPECIĀLISTUS AR MĀCĪBU UZSĀKŠANU

24.09.2019 - .......

Ir noslēgusies studentu uzņemšana Latvijas Jūras akadēmijā un Liepājas jūrniecības koledžā, kuras sagatavo stūrmaņus, kuģu mehāniķus, elektromehāniķus un speciālistus ostu un kuģošanas vadībā. Šajā gadā Latvijas Jūras akadēmijā kuģu vadīšanas fakultātē iestājušies 72 cilvēki, kuģu mehāniķos 29 cilvēki, 9 personas apgūs kuģu elektroautomātiku un 18 personas uzsāka studijas ostu un kuģu vadības fakultātē. Vecāko klašu skolniekiem profesijas izvēlē palīdz dalība Jūras administrācijas un citu jūrniecības sabiedrisku  organizāciju vadītajā konkursā “Enkurs”. Daudzi no vidusskolu absolveniem, kas iestājās jūrniecības mācību iestādēs, bija konkursa “Enkurs” dalībnieki. Dalība šajā konkursā sniedz zināmas priekšrocības stājoties jūrniecības mācību iestādēs. Latvijas jūras akadēmija, lai piesaistītu absolventus, veica aktīvu mārketinga kampaņu, kas palīdzēja nodrošināt iestāšanās palielinājumu par 15 % salīdzinot ar pagājušo gadu.

Iestāšanās rezultāti Liepājas Jūras koledžā šogad arī bijuši veiksmīgi. Uz kuģu vadīšanas specialitātes apgūšanu iestājās 48 personas, bet uz kuģu mehāniķiem 42 personas. Īpašu popularitāti starp 9. klašu absolventiem šogad guvusi koledžas jūrskola, kurā uz kuģu līdz 3000 BT vadīšanas specialitāti stūrmanis iestājušies 63 personas, bet kuģu mehānikas nodaļā, kas sagatavo mehāniķus darbam uz kuģiem līdz 3000 kW – 46 personas.

Kā atzīmē Liepājā, plānotais iestāties gribētāju skaits šajā gadā ir sasniegts, kā arī, ņemot vērā jauniešu piesaistīšanu darbam jūrā, ir pārliecība, ka mācīties gribētāju skaits koledžā tikai pieaugs.

Latvijas Tirdzniecības flotes Jūrnieku arodbiedrība

APSVEIC

visus jūrniecības mācību iestāžu studentus ar jauna mācību gada uzsākšanu un cer, ka veiksmīgi apgūstot profesiju, cienīgi pieņems sardzi Latvijas jūrnieku rindās.

Jaunumi

Глобальное общество