Jaunumi

TELEFONKRĀPNIECĪBA / SCAM

06.01.2020 - .......

Pirms kāda laika mūsu mājas lapā esam jau rakstījuši un brīdinājuši arodbiedrības biedrus par krāpnieciskiem gadījumiem attiecībā uz jūrniekiem, kas izmanto darbā iekārtošanās pakalpojumus internetā.

Diemžēl, šādu un cita veida krāpniecisku darbību kļūst arvien vairāk. Pēdējā laikā plašsaziņu līdzekļos izskanējusi informācija par līdzīgiem gadījumiem - zvana nepazīstams numurs, kas var būt reģistrēts dažādās valstīs, novēroti numuri no Latvijas, Lietuvas, Anglijas, Vācijas un citām valstīm. Zvanītājs sevi iepazīstina kā finanšu speciālistu vai brokeri un aicina investēt kādā interneta platformā.

Vērā ņemams ir fakts, ka tiek zvanīts arī jūrniekiem. Zinot to darba specifiku un profesiju, kā arī jūrnieku sociālo nenodrošinātību, tiek piedāvāts investēt finanšu līdzekļus, lai nodrošinātu sev vecumdienās labklājību un pienācīgu iztiku. Iesākumā piedāvā investēt ap 200 Euro, bet vēlāk jau krietni lielākas summas.

Šobrīd LTFJA ir piefiksēti vairāki šādi gadījumi attiecībā uz jūrniekiem, bet kopumā uz 2019. gada beigām, informācija Valsts policijā liecina, ka iedzīvotājiem izkrāpti vismaz 460 tūkstoši eiro.

Iesakām jūrniekiem būt uzmanīgiem, komunicējot ar nezināmiem cilvēkiem un neiesaistīties aizdomīgās investīciju platformās. Drošākais veids, ja tomēr ir vēlme investēt – pārliecināties Finanšu un kapitāla tirgus komisijā par to, vai noguldījumu platforma ir licencēta Latvijā.

 

Jaunumi

Globālā Savienība