Jaunumi

ATTENTION! IT IS NOT A JOB OFFER, IT IS SCAM!

28.06.2011 - UZMANĪBU – KRĀPNIEKI!

Pēdējā laikā aktivizējušies krāpšanas gadījumi attiecībā uz jūrniekiem, kas izmanto darbā iekārtošanās pakalpojumus internetā.

Krāpšanas shēma izskatās sekojoši: interneta mājas lapās tiek izvietots darba piedāvājums jūrniekiem, piemēram, uz naftas urbšanas platformām un kabeļu kuģiem, ar ļoti izdevīgiem noteikumiem. Tiek piedāvāts augsts atalgojums, elastīgs darba periods, nopietna apdrošināšana, avansu izmaksa pirms darba uzsākšanas u.c.

Tiklīdz kā jūrnieks ir izrādījis ieinteresētību piedāvājumam, tiek sniegta pozitīva atbilde par darba uzsākšanu un jūrnieks visiem iespējamiem līdzekļiem tiek pārliecināts, ka kompānija ir gatava uzsākt darba attiecības. Vēlāk, it kā neuzkrītoši un tajā pašā laikā pamatoti, caur Western Union vai kādām citām ar banku nesaistītām firmām, tiek piedāvāts pārskaitīt naudas līdzekļus, kas nepieciešami dokumentu noformēšanai, darba atļauju kārtošanai vai vīzu izgatavošanai iebraukšanai citā valstī.

Pie tam, ja jūrniekam rodas kādas šaubas, lielākai pārliecībai tiek piedāvāts piezvanīt uz konkrētu (?) telefona numuru, lai saņemtu noteiktās valsts iestāžu, piemēram, jūras administrācijas paskaidrojumus. Protams, pēc zvana veikšanas visas šaubas tiek novērstas...

Tomēr, pēc pieprasīto naudas līdzekļu pārskaitīšanas, kontakti tiek izbeigti. Ne naudas, ne darba!

Ņemiet vērā, ka šādos gadījumos atklāt krāpniekus un atgriezt savu naudu praktiski nav iespējams!

Atceraties, ka savlaicīgi piezvanot uz arodbiedrību, Jūs varat izvairīties no daudzām problēmām!

Jaunumi

Globālā Savienība